Awesome Image

Юридична компанія «ESTUM»

Продовження терміну перебування в Україні


Громадяни інших країн, можуть заїхати в Україну в тому випадку якщо у них є віза або по режиму в’їзду 90/180. Це дає право на законних підставах тимчасово перебувати в країні за паспортними документами. Але якщо вам необхідно залишитися на території України довше і з якихось причин ви не змогли оформити посвідку на тимчасове проживання або очікуєте оформлення дозволу на імміграцію, громадянства, то в цьому випадку законодавець передбачив таку процедуру, як продовження терміну перебування в Україні.

Нижче, розглянемо три варіанти, коли ви зможете подати необхідні документи.

Перший: ви в’їхали по транзитній візі і змушене перебуваєте в країні в зв’язку з виникненням надзвичайних обставин, тоді вам дозволять перебувати в Україні то кількість часу, який потрібно для усунення таких обставин і лише за наявності підтверджуючих документів.

Другий: ви в’їхали по довгостроковій візі (це віза типу «Д») для подачі документів на оформлення посвідки на тимчасове або постійне проживання, але з якоїсь, що не залежить від вас причини, подати документи до міграційної служби ви так і не змогли. В цьому випадку вам можуть продовжити термін перебування іноземців в Україні, на достатній для оформлення цих документів – щонайбільше місяць.

 

Третій: ви в’їхали за короткостроковою візою або громадянин безвізової країни – це найпоширеніший випадок, з яким звертаються клієнти нашої компанії. Тут існує визначений законодавством перелік підстав:

Безвізовий режим в’їзду в Україну для країн: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Російська Федерація, Узбекистан

 1. Лікування (догляд за хворим членом сім’ї). Для цього потрібно надати медичну довідку, в якій буде вказана необхідність стаціонарного лікування на певний період. Всі довідки перевіряються, тому ми не радимо вам купувати підробки в інтернеті. Це загрожує штрафом і забороною в’їзду в Україну на термін від трьох років;
 2. Вагітність і пологи. Відповідно також потрібна довідка з медичної установи.
 3. Оформлення спадщини. В даному випадку підтвердженням буде наявність заяви про прийняття спадщини;
 4. Подача заяви на імміграцію або громадянство України. Тут підтвердження видає сама міграційна служба, після подачі документи на відповідні послуги, ви отримаєте завірене співробітником заяву про подачі пакета документів на розгляд.

Ми перерахували найпоширеніші випадки для звернення за даною послугою, але існують й інші. Тим більше, що перелік, зазначений у законодавстві не вичерпний.

Сам процес оформлення продовження терміну перебування займає 3-5 робочих днів і на цей період паспортний документ у вас заберуть, так як туди поставлять позначку про продовження із зазначенням до якої дати вам дозволено перебувати в Україні. Після оформлення виїжджати в інші країни не слід, так як штамп продовження анулюють і назад вас не пустять.

Хочеться звернути увагу ще на деякі нюанси. При подачі документів у вас зажадають надати:

 

 • підтвердження місця проживання на території України (для цього потрібно знайти житло, власник якого погодитися написати заяву про те, що він не проти вашого проживання там. А також його попросять надати свій паспорт і документи на право власності);
 • наявність приймаючої сторони (фізична або юридична особа, яка нестиме всі витрати, пов’язані з вашим перебуванням в країні).

При порушенні встановленого порядку перебування на території України, іноземець та приймаюча сторона понесуть відповідні адміністративні покарання, які виражаються в штрафні санкції. Про це докладно сказано в Кодексі України про адміністративні правопорушення (ст. 203, 204, 205, 206)

Також, одним з важливих умов є подача не раніше, ніж за десять і не пізніше ніж за три робочих дні до закінчення терміну перебування (візи).

Незважаючи на це, зібрати документи і подати їх в міграційну службу щоб продовжити час перебування в Україні легко, але не варто забувати, що дрібні помилки і не правильний підрахунок термінів, можуть привести до відмови в оформленні.

Для отримання безкоштовної юридичної консультації щодо продовження терміну перебування в Україні, консультації з міграційних послуг (посвідка на тимчасове і постійне проживання; дозвіл на роботу; громадянство України), послуг в сфері корпоративного права (реєстрація ТОВ, ФОП), ліцензії та дозволи для бізнесу, а також консультації міграційного адвоката з інших питань, які відносяться до міграційного законодавств України, вам необхідно зв’язатися з нами за тел.:

✆ Life +38 093 838 88 78 ✆ Kyivstar +38 098 838 88 78 ✆ МТС +38 095 807 88 80

Або пишіть нам на емейл: Estum.info@gmail.com

Послуги, які ми надаємо для іноземних громадян (нерезидентів) і громадян України (резидентів) на території України:

Додаткові послуги

Залишити заявку

  ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
  +
  Передзвоніть мені!
  Call Now Button